.

.

Термичка Хартија во Ролни, 24 Пакет - Потврда ролс – Точка на Продажба на каса печатач Кредитна Картичка на ПОС системи Компатибилни со Starmicronics Epson & Другите, Бела

Термичка Хартија во Ролни, 24 Пакет - Потврда ролс – Точка на Продажба на каса печатач Кредитна Картичка на

DEN 1197.12
Количината на стоката

12, 24, 36 & 50 Пакување од 3-инчен (80mm) Термални Ролни Хартија.Висока резолуција на квалитетот на сликата.Во близина на крајот предупредување појасот и продолжен хартија должини за помалку хартија промени.BPA free и еколошки.Гарантира одговара за ПОС Термички Приемот Принтери.Нашата Потврда за печатач хартија во ролни обезбеди јасни јасна слика секој печати работа.Ова се 12 24 36 & 50 пакување од хартија во ролни е строго се тестираат од страна на директорот приемот принтери брендови и се одобрени за употреба со било која 3-инчен термички печатач како Starmicronics, NCR, Axiohm, Граѓанин, Suremark, Ithaca, Серија, Epson , Dell, IBM и повеќето други печатач брендови. *WIDTH = 3 1/8 (80mm) 3.125 ДОЛЖИНА = 230' FT ПО КУТИЈА 50 РОЛНИ CORE 7/16 ТИП ТЕРМИЧКА ХАРТИЈА во РОЛНИ и Врвот Одделение Богородица Бела / 5 Година Сликата траење. *Оваа приемот хартија мерки 3-1/8" x 230" (79.37 x 25.9 м) и има внатрешна основни димензии на 7/16" (11.11 mm) со 48 грам хартија.Овој производ е дизајниран за леснотијата на користење од страна на печатење чисто и помага да се спречи хартија метеж со вовлекување на хартија без проблеми.Оваа термички приемот на хартија е дизајниран да биде компатибилен со стотици принтери, вклучувајќи : Bixolon, NCR, Axiohm, Граѓанин, Suremark, Ithaca, Серија, Ѕвезда , Dell, IBM и повеќето други печатач брендови. *Врвен квалитет бела термичка хартија во ролни за остри и јасни печатење.Премиум квалитет 48 - 55 gsm бела термичка хартија во ролни за остри и јасни печатење.Секоја Хартија во Ролни има крај на предупредувачки сигнал.Shrink Wrap е високо ефикасен во чувари против еколошка штета.таа штити од нечистотија и влага.

R

Слични производи