.

.

yotijar LCD Дигитален Температура Контролер - Зелена Светлина -50℃-120℃, 220V

yotijar LCD Дигитален Температура Контролер - Зелена Светлина -50℃-120℃, 220V

DEN 311.76
Количината на стоката

Температурата мерна сонда : NTC10 K/B3950/L=1 Метар.Напојување напон : 12 V/24 V/220 V.Излез капацитет : Max 10 A; Точност : 0.1℃.За контрола на температурата опсег : Основни : -50℃ до 120℃; Надградба : -40℃-300℃.Големина : 100 x 48 x 28mm; Екранот големина : 37 x 18mm.Опис : - контрола на Температурата опсег : Основни : -50℃ до 120℃; Надградба : -40℃-300℃ - Напојување напон : 12 V/24 V/220 V - Излез капацитет : Max 10 A; Точност : 0.1℃ Температура мерна сонда : NTC10 K/B3950/L=1 Метар - Големина : 100 x 48 x 28mm; Екранот големина : 37 x 18mm - Вградени дупка : 71 x 41mm; Фиксни теренот-ред : M3/86mm - Апликација : замрзнувач, екранот кабинет за контрола на температурата, стаклена градина, инкубаторот, растенија за одгледување, електрична контрола на вратата ладење, сад вентилација сауна, соба, PC шасија, домашна и индустриска equipment Package Вклучува : 1 Парче LCD Температура Controller1 Парче Probe1 Парче Корисникот Manual1 Пакет Завртка.

R

Слични производи