.

.

EXMAX Укажува Силика Гел Монистра(2-4mm) Сува Пакет Тешко Пластични Канистер Desiccant Влажност, Влага Апсорбира Кутија Фен за Камерата Микроскоп Телескоп Видео Лента -6 Пак?

EXMAX Укажува Силика Гел Монистра(2-4mm) Сува Пакет Тешко Пластични Канистер Desiccant Влажност, Влага Апсорбира

DEN 311.52
Количината на стоката

Премиум Квалитет : Портокал силика гел desiccant е компактен, солиден, лесно да се носат и продавница.Премиум Квалитет Силика Гел Desiccant Beads.Net тежина за секој пакет е за 45g=1.59 оз,Монистра големина 2-4mm.Укажувајќи : Монистра ќе се претвори од Портокал(Активен) за да се Зелени(Заситен) по апсорбирање на 50-60% влага.Половина повеќе капацитет лево за да апсорбира влага, дури и по промена на бојата.Safe : Тесни Запечатување за долгорочна Заштита & Зачувување.Пакет Димензија : 0.98*2.16*2.16 во/25*55*55мм " , Силика Гел Монистра, Големина : околу 2 ~ 4 mm.Пакет Тежина : 45g=1.59 оз.Силика гел е не-friable и нема да се распадне,Пакетите се Чуваат во Resealable Висок Квалитет на Авто-Стои Пластични Случај за лесно складирање и употреба.Кога Портокал монистра се сврти кон Зелена, можете да направите лесно во рерна или микробранова.Монистра може да се Реактивира во Печка за половина до два часа во 200-250 F Или во Микробранова за Околу 3-5 Минути во ОДМРЗНЕ.Корисни : На што Укажува Силика Гел Монистра(2-4mm) Desiccant се големи опрема за кампување, риболов опрема, апарати и фотографска опрема, леќа, складирање,Алатка кутии, сефови, пиштол кабинети, лаптоп кеси, плакари, кутии за складирање, чевли, чамци ,Пушки, Муниција, Канистер, Предмети, Накит, Пасош, Козметика, Книги, Документи, Патни Торби, Салата Кеси, Make Up Кутии, Есцајг, Божиќ Украси, & Скапоцености, населението итн.Карактеристики 1. Чиста & Safe Силика Гел. 2.Широко се користат во прецизни инструменти, кожа, чевли, облека, храна, лекови и апарати за домаќинство. 3.Може да биде ставен во плакари, грб или џемпер во внатрешноста на кутијата за да апсорбира влага, итн.Може да се користи за заштита на камерата,леќа,микроскопа,телескопи,аудио и видео опрема,евиденција,ленти, видео ленти и компјутерски дискети, итн., имајте на уреди во добра работна состојба. 4.Механизмот на Апсорпција е Чисто Физички, Без Промена на Големина или Форма на Честички, дури и како Тие стануваат Заситени,Материјалот се уште Изгледа и се Чувствува Сува. 5.ЗАБЕЛЕШКА : Ако имате било какви прашања или проблеми со reactivation или сатурација, ве молиме контактирајте не директно.Ние ќе го реши ќе прашања со 100 % ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 100% Наплата или Нова Замена дури и НАДВОР НАПЛАТА ПЕРИОД ако не сте задоволни со нашите производи.Спецификации 1.Квалификувани сооднос на Гел големина : 4.0 mm стандард : ≤3.0%-1.0 2.Апсорпциски капацитет : RH=20% стандард : ≥8.00-8.60 RH=35% стандард : ≥13.00-13.80 RH=50% стандард : ≥20.00-20.90 3.Губење тежина на сушење на 120℃ стандард : ≤1.50-1.30 4.Квалификувани сооднос на сферични честички стандард : ≥90.0 5.sio2% стандард : ≥99 6.Материјал : Силика гел 7.Боја : Портокалова да Зелени 8.Секој Пакет Кутија Големина : 25*55*55мм 9. Пакет Количина : 6 Пакети 10. Силика Гел Монистра, Големина : околу 2 ~ 4 mm 11. Секој Пакет Тежина : 45g=1.59 оз Пакет Содржина 1x EXMAX Портокал Укажува силика Гел Фен Влага апсорбер Пакет6 пакети.

R

Слични производи