.

.

Водоотпорен Tablecloth Тешки Полиестер Табела Облека Правоаголник 60 x 84 Инчен за Кујна Јадење - Tabletop - Декорација - Страни - Свадби - денот на Благодарноста - Божиќ

Водоотпорен Tablecloth Тешки Полиестер Табела Облека Правоаголник 60 x 84 Инчен за Кујна Јадење - Tabletop -

DEN 455.76
Количината на стоката

【МАЕСТРАЛНО ДИЗАЈН】флорални дизајн комбинира декоративни Класичните елементи кои додадете малку драма и убавината на оваа табела ги покрие. 【ВИСОКА ПОСТОЈАНОСТ на БОЈА】боја-брзо бои остане жив и вистинити, со што се прави оваа рустикални tablecloth нема да исчезнат во текот на перење или се користи. 【НАВРЕМЕНО-ОТПОРНИ】Направени на премија, мека, и перат полиестер ткаенини со функционалноста да се спротивстави на дамки и брчки, полиран изглед, изгледа како луксузен памук. 【ТРАЈНИ】Тешки материјал го прави овој Водоотпорен Tablecloth го издржат повторна употреба и честото перење.Флорален моделот ќе остане иста, по перење. 【ПОВЕЌЕ ЦЕЛИ】Оваа обновливи табела облека е совршен за секојдневна употреба.Декоративни или функционална употреба за внатрешна и надворешна јадење прилики, свиткување, вечери, potlucks, buffets, BBQs, празници, угостителство, кафулиња, свадби и други специјални прилики.Цветни Дизајн флорални дизајн комбинира декоративни Класичните елементи кои додадете малку драма и убавината на оваа долго tablecloth.За да додадете деликатна и топло чувство на вашиот јадење сцена.луксузен и Трајни производи Направени од 180 GSM (грама по квадратен метар) откачи полиестер дека е цврсто вткаена, луксузен уште трајни мазна текстура заврши дизајниран да се спротивстави на боење и истегнување.И цврсто вткаена го прави овој ресторан-одделение tablecloth одржува својата форма и нема да истегнување или кинење како инфериорни-одделение ткаенини.Карактеристики : Боја : Цветни Форми : Правоаголник Големина : 60 x 84 инчен, 60*102 инчен Tablecloth за 6 нога табела отпорност на Вода Не исчезнува, без намалување на Големина Водич : широк на tablecloth= Табела Широк + Капка големина x 2 должината на tablecloth= Табела должина + Капка големина x 2 Прилики : Секој внатрешен и надворешен јадење прилики, свиткување, вечери, potlucks, buffets, BBQs, празници, угостителство, кафулиња, свадби, и други прилики.Инструкции за перење : Машина перат Железо на ниска топлина се Мијат со ладна вода, не кајгана Известување : Поради разликата на екран, може да биде малку боја разлика.Поради рачни мерења на локации, може да има мала грешка во големина.

R

Слични производи