.

.

Dorian Еко 60 Инчи Тавански Вентилатор со Светло | Dimmable LED Тела со Премиум DC Мотор | 6-Брзински Ѕид Контрола со Природни Цврсто Дрво Ножеви и со Downrod Планината, Брусен Чели?

Dorian Еко 60 Инчи Тавански Вентилатор со Светло | Dimmable LED Тела со Премиум DC Мотор | 6-Брзински Ѕид Контрола

DEN 15130.32
Количината на стоката

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени. .ГОЛЕМ МОДЕРЕН ТАВАНСКИ ВЕНТИЛАТОР СО СОЛИДНИ ДРВО НОЖЕВИ – Оваа современа 60 инчи тавански вентилатор е совршен за заладување на големи простори во стил.5 криви ножеви е направена од цврсто дрво со 13-степен на теренот за одлична струење.ПРЕМИУМ DC МОТОР – Дизајнирани со енергетски ефикасни DC Мотор кој го користи до 75% помалку енергија од стандардните тавански вентилатор мотори.Оваа моќна тавански вентилатор работи тивко и ефикасно за темелна внатрешна ладење.DIMMABLE LED СВЕТЛО ТЕЛА – вклучени светлина комплет опремен со загрози-отпорни бела акрилна сенка.Интегрирани LED осветлувањето е dimmable со вклучени ѕид контрола. 3000 K. 90 CRI. 1500 lumens.ЛЕСЕН ЗА УПОТРЕБА ЅИД КОНТРОЛА – Лесно да работат на вашиот фан со вклучени ѕид контрола со глувче.Префрлете се помеѓу 6 различни фан мотор брзина и да го подесите вашиот осветлување интензитет да се создаде удобно домашна средина.СПЕЦИФИКАЦИИ & ДИМЕНЗИИ – Доаѓа со 6" downrod со појавување на крошна. 60" сечилото век. 13.5" вкупна висина. 10.2" домување дијаметар.Оваа современа тавански вентилатор е оценет за употреба во сува локации.Заврши со ограничен живот моторни гаранција.На Dorian Еко Тавански Вентилатор е модернизирана со современите ажурирања за стилски затворен тела.Кој луксузен дизајн, како и сите нови dimmable интегрирани LED светло тела, овој 60 инчи тавански вентилатор redefines воздух удобност.60 ИНЧИ ГОЛЕМИ ТАВАНОТ FANPerfectly наменета за заладување големи внатрешни простори, овој плафон фан има 60-инчен сечилото span со 13-степен сечилото на теренот кој генерира голема струење.Секој од 5 ножеви е направен од криви, цврсто дрво за сила и издржливост.ТИВОК DC МОТОР СО DIMMABLE LED LIGHTThe премиум DC мотор претстава која сама по мазна, тивка работа и користи до 75% помалку енергија во споредба со стандардот таванот фанови.Исто така е опремена со енергетски ефикасни интегрирано LED осветлување дека е dimmable со вклучени ѕид контрола.Оваа современа тавански вентилатор е достапен во различни домување бои и ножот боја шеми за да одговараат на вашиот склопот на палета.ЅИДОТ КОНТРОЛА ЗА ЕДНОСТАВНИ OPERATIONThis тавански вентилатор комплет доаѓа со ѕид контрола со приемник за лесно да се префрлате помеѓу 6 различни фан брзина и да работат на осветлување.Сет вклучува еден 6-инчен downrod стандард за монтирање на плафон кој е компатибилен со чудни тавани.Сува оценет и погоден за користење во затворен простор.Заврши со ограничен живот моторни гаранција.Сечилото Span : 60"Вкупно Фан Висина : 13.5"Ширина на Домување : 10.2"Ширина на Крошна : 7.5".

R

Слични производи