.

.

Внатрешна/Надворешна LED Божиќ Светла на Темно Зелена Кабел со 8 Светлосни Ефекти, Низок Напон Самовила String Светла, Идеален за Фестивал Декорација, Градина, Божиќ Дрв

Внатрешна/Надворешна LED Божиќ Светла на Темно Зелена Кабел со 8 Светлосни Ефекти, Низок Напон Самовила String

DEN 527.76
Количината на стоката

300 LED Топло Бела string самовила светлата на 108ft (33m) темно зелена кабел.Осветлување со 8 начини да се обезбедат совршена средина како вашиот украсни потреби.Со мемориска функција, светла ќе работи во владата ќе се постави последно време и не треба да се ре-сет.Ниско напонски трансформатор зема излезниот напон надолу за да 30 V кои навистина се безбедни за употреба дома.IP44 rainproof што го прави светлината string може да се користи на отворено.Вовед : Вашиот одмор украсување ќе биде многу полесно и оваа година од страна на нашите самовила Светла.Овие прекрасни бајка светла доаѓаат со затворен трансформатор адаптер кој се излезниот напон надолу до 30 volts и прави навистина безбедно околу вашиот дом.Светлината со Мемориска Функција, тоа може да се сеќавам на последниот поставката што ќе одбереш кога ќе го вклучите моќ повторно. 9.8 ft (3m) на растојание од адаптер прво LED сијалица, доволно долго да се најде најдобрата позиција за вашата декорација.Нашите самовила светла изгледа убаво во дрвја во Божиќ или за прекрасен градина партија, свадба, роденден и СКАРА во вечерните часови.Спецификација : Светлина, Боја : Топло Бела LED Светилки : 300 Led диоди Кабел Боја : Темно Зелена String Должина : 108ft (33m) На растојание од Трансформатор Прво LED Сијалица : 9.8 ft (3m), ПРЕДВОДЕНА Простор : 3.9 во (10cm) Електронски Трансформатор Моќност : 6 W Влезен Напон : 120 V~, Излезен Напон : 30 V-8 Светлина Ефект : 1. Комбинација; 2. Во бранови; 3. Секвенцијален; 4. Slo-Glo; 5. Бркотници/Flash; 6. Бавно исчезнат; 7. Трепкане/Flash; 8. Мирно да се.Ве молиме Имајте во предвид : IP44 Rainproof : протестираа против прска вода во која било насока; Забележите дека Тоа НЕ МОЖЕ да се користи во поројниот дожд или подводни Пакет : 1 x String Lights1 x трансформатор 1 x Упатството за Корисникот.

R

Слични производи