.

.

Дијамант Вежба Битови Pinkiou Резба Брус 30 компјутери Ротари Carver Burrs Поставите Рака Вежба Битови со 1/8 месо тело за Камен Стакло, Метал Полирање Дупчење Гравирање

Дијамант Вежба Битови Pinkiou Резба Брус 30 компјутери Ротари Carver Burrs Поставите Рака Вежба Битови со 1/8

DEN 215.76
Количината на стоката

Дијамант Ротари Мелење сет, погруб површината која се побрзо од поголеми ронки burrs кога Пескарење, Полирање, Резба и Гравирање. 1/8" месо тело одговара на повеќето вежба за полнење и повеќето мали ротари алатки со три вилица чак за прецизно центрирање.Идеален избор за вашиот DIY сечење на Камен, Накит Дизајн Ѓердани Обетки, Приврзоци, Нараквици со Морски Школки, Плажа Стакло, Карпи.Се одликува со пластични складирање случај за безбедност чување и заштита.Работниот век на овие цврсти ротари брус е 10 пати подолго од високо-брзински челик и 100 пати повеќе од мелење тркала.Искуство потребни, Недостаток на искуство во тресење, пресување, bumping ќе се скрши на вежба burrs.Користење со вода - не се кандидира на суво.Контакт Pinkiou бренд веб-сајт за замена или рефундирање ако сте се сретнале со било каков проблем.Карактеристики на производот : 1/8 инчи месо тело Пластична кутија за пакување, лесно да се носат и продавница Може да вежба на Плажа Море од Стакло, Морски Школки, Карпи, Џамлии, итн.ВНИМАНИЕ : НЕ се КАНДИДИРА на СУВА Влажни дупчење само.Овие се нежни, многу мал дијаметар дијамант вежба битови.На дијамантски слој е многу тенка.Не може да се земе било злоупотреба.Започнете дупка во еден агол.Додека го држите вежба во рака, внимателно да се движат на вежба околу е доволно само да се ream од страните на дупка.Нека алатка се направи на работа.

R

Слични производи