.

.

KEO 53209 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Финиш, Еден Flute, На 90 Степен Точка Агол, Круг месо тело, 3/4 месо тело со Дијаметар, 2 Тело Дијаметар

KEO 53209 Високо-Брзински Челик Еден Крајот Countersink, Соголени (Светла) Финиш, Еден Flute, На 90 Степен Точка

DEN 5430.48
Количината на стоката

High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 90 степени агол.KEO еден flute countersinks се идеални за chamfering, deburring и countersinking.Голем позитивен гребло и еден flute изградба обезбеди мазна површина на широк спектар на материјали.На флексибилност на оваа алатка треба да ја зголеми продуктивноста на сите општа намена апликации.High-speed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост за отпорност на абење.Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се погодни за широк спектар на апликации.Круг shanks овозможи употреба со широк спектар на toolholding системи.Кога се работи во стрелките на часовникот насока (десен сечење) спирала fluted алатки evacuate чипови нагоре и надвор од намали за да се намали затнување. 90 степени агол.

R

Слични производи