.

.

TANGIST Затворен Терапија Цврсто Затворен Замав за Деца & Возрасни Помага со Сетилните Обработка Болест, Аутизам, АДХД Конвертибилна Терапија Замав Одличен за Смирува

TANGIST Затворен Терапија Цврсто Затворен Замав за Деца & Возрасни Помага со Сетилните Обработка Болест, Аутизам,

DEN 1996.80
Количината на стоката

Екстра издржливи,екстра забава : Ова гушвам замав е 4-начин водат ткаенина, што го прави мека на допир, но, сепак, издржливи и долготрајни.Ова значи дека вашето дете може да седат, лежеше долу, и замав во неа со часови без страв од ткаенина давање.Лесен за инсталација : Set-up може да се заврши за помалку од 5 минути, и на настава книшка прави инсталација очекувано На hammock замав може да биде инсталиран или во затворени простории или на отворено тремови, расположението или дрвја.Мулти-Употреба : Нашиот внатрешен сензор замав може да биде инсталиран и внатрешна и надворешна, како што се децата, спална соба, дневна соба, балкон, двор, парк и така натаму.Децата може да се земе дремка, читаат, играат, не воздухот јога, итн.Професионални терапевти доверба : Професионални терапевти и со аутизам училишта често препорачуваме децата да сензорни замав.Замав терапија може да ја зајакне главата, вратот и мускулите на јадрото, а со тоа се подобрува физичките активности како одење и трчање.Одличен Подарок за Деца : постојат безброј играње методи за оваа терапија замав : отскокнување, замав, спин, siting, легнете,итн.Децата може да се кожурец целосно во затворен терапија замав.Мулти-Употреба : Нашиот внатрешен сензор замав може да биде инсталиран и внатрешна и надворешна, како што се децата, спална соба, дневна соба, балкон, двор, парк и така натаму.Децата може да се земе дремка, читаат, играат, не воздухот јога, итн.Карактеристики : Материјал : nylon Hammock големина : 100x280cm/39x110in (должина * ширина), 150x280cm/59x110in (должина * ширина)Имајќи тежина : 100kg (200lb)Производ тежина : 100*280cm целосен сет тегови за 430g/0.94lb150*280cm целосен сет тежи околу 530g/1.16 lb Package се вклучени : Замав*1 Connecting јаже*1 Extension појас*18 челик заклучување*1 Steps за Користење : Чекор 1 : се Свитка замав во половина по долго страна , а потоа се свитка крајот на замав се повторно да се поврзете О-вратоврска.Чекор 2 : се Стави крај на врска преку дупка на замав.Чекор 3 : се Стегне О-вратоврска и да се поврзете со carabiner.Поврзете О-вратоврска со прилагодливи продолжување на кабелот.Чекор 4 : Поврзување на прилагодливи продолжување кабелот за 360° на ротација таванот кука или друга поддршка уред.

R

Слични производи